Zes activiteiten voor in de Week tegen pesten

Zes activiteiten voor in de Week tegen pesten – door juf Dominique

Pesten komt nog veel te vaak voor. Niet alleen in de klas zien we dit nog regelmatig maar tegenwoordig ook steeds meer online. In dit boekje vind je zes activiteiten/les ideeën waarbij je het met de klas kan hebben over (online) pesten. Het boekje is geschikt voor leerkrachten in de midden/bovenbouw.

Doel

Door het inzetten van een of meer van de activiteiten breng je het thema pesten onder de aandacht in je groep.

Zes activiteiten voor in de Week tegen pesten

Tijdens de week tegen pesten wordt er extra aandacht gevraagd voor het onderwerp pesten. Persoonlijk vind ik dit een onderwerp dat niet alleen deze week centraal moet staan maar het hele jaar door. Natuurlijk is dit gemakkelijk om te zeggen, maar met de activiteiten in dit boekje kan je de onderwerpen het hele jaar door terug laten komen.

In het boekje vind je de volgende activiteiten:

  1. De gepeste appel
  2. Loop door de rij
  3. Wordboard
  4. Hoe voel jij je dan?
  5. Online pesten
  6. In jouwschoenen

Kijk heel goed wat past bij jouw leerlingen en bij jou als leerkracht! Plan niet zomaar een activiteit, maar kijk echt wat je zou willen bereiken en hoe.

Taggen

Ga je dit met jouw leerlingen doen? Tag juffrouw Dominique dan!

Download

Download hier het boekje met de zes activiteiten.

Zes activiteiten voor in de Week tegen pesten

👇

Juf Dominique

Juf Dominique heeft ook een eigen website. Neem daar ook zeker een kijkje!! Daarnaast vind je juf Dominique zoals gezegd op Instagram en Facebook. Bovendien verkoopt juf Dominique haar mooie materiaal op VOOR DE LEERKRACHT.

Meer inspiratie

Meer toffe ideeën en downloads vind je op de themapagina’s Begin schooljaar en Groepsvorming.

Wist je dat deze website (naast meer dan 1000 gratis downloads) ook een winkel heeft? Daar vind je veel lesmateriaal waarmee je structureel weken aan de slag kunt gaan. Denk aan verschillende soorten kaartenrekenen op tempowoordenlijsten spelling en spelling oefenkaartenmaterialen voor je Engelse lesoefenboekjes werkwoordspelling en taal en kant-en-klare projectboekjes.

In de gratis catalogus is voor bijna elk product uit de webshop minimaal één voorbeelddocument opgenomen, zodat je een goed beeld krijgt van wat je kunt verwachten. Dit helpt je om een keuze te maken en precies te weten wat je bestelt.

Combideal alle projectboekjes - juffrouw Femke
Spelend leren
Catalogus winkel Juffrouw Femke 2.0

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.