Werkwoordspelling oefenen is moeilijk, saai, niet leuk en nog meer negatiefs. Aldus de meeste kinderen in groep 8 😉. Daarom zet ik regelmatig didactische werkvormen of andere activiteiten in die de les wat leuker en aantrekkelijker maken. Zo is de motivatie en betrokkenheid bij de kinderen groter én is iedereen actief aan het leren. In dit blogartikel leg ik ons werkwoord-bord-dobbelspel uit.
Het bordspel
Elk bordspel bestaat uit een aantal vakken waarin werkwoorden staan. In het midden van elk spel staan de spelregels en wat je moet doen na het gooien van de dobbelsteen. Bij elk spel hoort voor iedere deelnemer een antwoordenblad.
De spelregels
- Gooi met de dobbelsteen.
- Verzet je pion op het speelveld.
- Nu kom je op een werkwoord.
- Gooi weer met de dobbelsteen.
- Kijk welke vorm(en) je op moet schrijven.
- Alle deelnemers schrijven deze op zijn/ haar werkblad.
De bordspellen die ik heb gemaakt
Hieronder vind je mijn bordspellen.
Je kunt ze downloaden, bewerken (eigen werkwoorden toevoegen) en dan opslaan.

Gepersonaliseerde zinnen
Ook leerzaam, leuk en motiverend!
Werkwoordspelling oefenen met gepersonaliseerde zinnen.
E-book Spelend leren
Wil je nog meer ideeën rondom spelend leren? Dan is dit E-book iets voor jou!

In dit E-book vind je 40 beschreven activiteiten en veel ideeën om de les- en oefenstof in een spelvorm te gieten. Daarnaast bevat het 18 bijlagen met werkbladen om direct in te zetten in je groep. Bovendien staan er in dit E-book talloze links naar uitgewerkte lessen en online leeractiviteiten.
In 1947 verscheen het boek “De tragedie der werkwoordvormen” Schrale troost: vanaf mijn geboorte was het probleem gesignaleerd!