Sinterklaas ritmes

Sinterklaas ritmes

Speciaal voor  de Sinterklaasperiode deelt juf Mieke een muziekactiviteit waarbij de leerlingen kennis maken met muzieknotatie van ritmes.

Ritmes

Er zijn zes verschillende ritmes waarin de leerlingen verschillende noten leren kennen en spelen (klappen):

  • de halve noot (duurt 2 tellen),
  • de kwartnoot (duurt 1 tel)
  • de achtste noot (duurt een halve tel).

Sinterklaas ritmes

Print de ritmekaarten uit de download uit en laat de leerlingen in groepjes de ritmes oefenen en daarna samen bespreken en uitvoeren.
Je kunt ook de afbeeldingen op het bord laten zien en het klassikaal bespreken en uitvoeren.

Download

Download hier de ritmekaarten.

🎵

Sinterklaas ritmes

👇

Meer inspiratie

Wil je meer lessen en gratis downloads in het thema Sinterklaas? Kijk dan op de themapagina Sinterklaas.

Wist je dat deze website (naast meer dan 1000 gratis downloads) ook een winkel heeft? Daar vind je verschillende materialen voor jou, je collega’s en je leerlingen, zoals quizkaarten, projectboekjes rekenen-wiskundespelling oefenkaartenmaterialen voor je Engelse lesoefenboekjes werkwoordspelling en taal en kant-en-klare projectboekjes.

In de gratis catalogus is voor bijna elk product uit de webshop minimaal één voorbeelddocument opgenomen, zodat je een goed beeld krijgt van wat je kunt verwachten. Dit helpt je om een keuze te maken en precies te weten wat je koopt.

Sinterklaascadeautjes voor je leerlingen en jezelf
Werkboekje Sinterklaas
Catalogus winkel Juffrouw Femke

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.