
Pepernotenstrijd
Om de zelfstandige en bijvoeglijke naamwoorden nog een keer te oefenen heeft juf Inge een leuke activiteit bedacht, die past bij de sinterklaasperiode. Kinderen zijn op een actieve manier aan de slag om de woordsoorten te oefenen.
Benodigdheden
- De woordkaarten uit de download.
- De pepernootkaartjes uit de download.
- Het antwoordenblad uit de download.
Bedoeling van Pepernotenstrijd
Je kunt dit spel op twee manieren spelen:
Wandelen
Hang de woordkaarten op in je lokaal, of buiten kan ook natuurlijk. De kinderen lopen rond en sorteren de woorden in de juiste kolom op het werkblad. Laat ze hierna nog een zin schrijven met de woorden die ze gevonden hebben.
Estafette
Verdeel de leerlingen in groepjes (teams) en kopieer voor elk team de woordkaarten op een gekleurd vel papier. Welk team heeft als eerste alle woordkaarten gesorteerd in de juiste bak?
Je speelt dit in een estafette vorm: telkens rent één kind van een team met een woordkaart naar de andere kant van het plein en doet de kaart in de juiste bak.
Leuke tip: voor elke kaart die in de juiste bak zit, geef je de leerling een pepernootkaartje mee.
Wie heeft er na een × aantal minuten de meeste pepernoten?
Download
Download hier de woordkaarten, de pepernootkaartjes en het antwoordenblad.

Pepernotenstrijd – juf Inge voor juffrouw Femke
Juf Inge is ook actief op Instagram!
.
Meer inspiratie?
Meer inspiratie en downloads vind je op de themapagina Sinterklaas en de themapagina Taal.
Wist je dat deze website (naast meer dan 1000 gratis downloads) ook een winkel heeft? Daar vind je veel lesmateriaal waarmee je structureel weken aan de slag kunt gaan. Denk aan projectboekjes rekenen-wiskunde, rekenen op tempo, woordenlijsten spelling en spelling oefenkaarten, materialen voor je Engelse les, oefenboekjes werkwoordspelling en taal en kant-en-klare projectboekjes.
In de gratis catalogus is voor bijna elk product uit de webshop minimaal één voorbeelddocument opgenomen, zodat je een goed beeld krijgt van wat je kunt verwachten. Dit helpt je om een keuze te maken en precies te weten wat je bestelt.



