Laat je leerlingen een schatkaart maken

Laat je leerlingen een schatkaart ontwerpen. Juf Saskia helpt je met een duidelijke uitleg, presentatie en lesvoorbereiding. Voor deze opdracht trok juf Saskia zelf vier lessen uit.

De bedoeling

De kinderen creëren een schatkaart waarin persoonlijke informatie verwerkt is.

Materiaal

  • tekenpapier
  • kleurpotloden
  • rijst ( optioneel)
  • ecoline of waterverf
  • koffie of lucifers / wasco

Laat je leerlingen een schatkaart maken

Juf Saskia trok voor deze opdracht vier lessen uit.

Les 1

Presentatie met uitleg en voorbeelden. De kinderen benoemen wat ze zien op verschillende schatkaarten en bekijken verschillende voorbeelden. De kinderen tekenen hun eilanden. Dit kunnen ze zelf doen en de kinderen die dit lastig vinden kunnen ook een beetje rijst op hun papier neerleggen en dit omtrekken. Dan krijg je een gaaf effect.

Les 2

Op de eilanden brengen de kinderen details aan. Denk aan gebergtes, bossen, kastelen, tempels, grotten ect. In de presentatie zit een voorbeeld hoe je verschillende dingen kunt tekenen. De kinderen geven hun eilanden en kenmerken van de eilanden namen die bij ze passen.

Bijvoorbeeld:

  • Volleybalbos
  • Voetbalgrot
  • Turnpaleis
  • Hockeymeer
  • Caviarivier
  • Pizzadorp

Juf Saskia heeft ook als eis gesteld dat er een zeemonster bij het eiland moet wonen.

Les 3

De kinderen maken de details af en kunnen daarna de zee inkleuren met ecoline of waterverf. Laat dit goed drogen.

Les 4

Laatste puntjes op de I en het ‘oud’ maken van de schatkaart.

Koffie: Scheur de randjes en doe hier een beetje koffie op met een kwastje. Hoe sterker de koffie hoe donkerder het resultaat.
Vuur: Verbrand de randjes van de kaart. Doe dit buiten. Het stinkt. Even aansteken en dan weer uitblazen.
Wasco: Je kan ook de randjes scheuren en met bruine wasco de randjes oud maken. Dit kunnen de kinderen ook zelfstandig.

Download

Download hier de lesvoorbereiding en de presentatie.

.

.

Laat je leerlingen een schatkaart maken

Je vindt juf Saskia ook op Instagram. Volg je haar al? En ook op TikTok deelt ze al haar ideeën!

Meer inspiratie

Meer creatieve ideeën vind je op de themapagina Tekenen of de pagina Knutselen.

Wist je dat deze website (naast meer dan 1000 gratis downloads) ook een winkel heeft? Daar vind je veel lesmateriaal waarmee je structureel weken aan de slag kunt gaan. Denk aan projectboekjes rekenen-wiskunderekenen op tempowoordenlijsten spelling en spelling oefenkaartenmaterialen voor je Engelse lesoefenboekjes werkwoordspelling en taal en kant-en-klare projectboekjes.

In de gratis catalogus is voor bijna elk product uit de webshop minimaal één voorbeelddocument opgenomen, zodat je een goed beeld krijgt van wat je kunt verwachten. Dit helpt je om een keuze te maken en precies te weten wat je bestelt.

quizvragen voor in de klas

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.