
Juf Monique heeft een Zweeds loopspel gemaakt. Hiermee kun je de voltooid deelwoorden (als bijvoeglijke naamwoorden) op een actieve manier oefenen. Download de kaartjes en het invulblad onderaan dit bericht. 🙂
Bedoeling
Door het spelen van dit spel oefenen de kinderen de correcte schrijfwijze van voltooid deelwoorden (als bijvoeglijke naamwoorden).
Benodigdheden
Voor deze activiteit heb je het volgende nodig:
- de kaartjes met opdrachten uit de download
- het invulblad uit de download
- pennen of stiften
- voor als je het buiten speelt: een onderlegger
Voorbereiding
Print de kaartjes met opdrachten uit de download uit. Verdeel ze door een ruimte. Dit kan het schoolplein zijn, maar ook het klaslokaal.
Zweeds loopspel voltooid deelwoorden (als bijvoeglijke naamwoorden)
Alle kinderen krijgen het invulblad uit de download. Hierop schrijven ze tijdens het spel de antwoorden op. De kaartjes met opdrachten liggen verdeeld door een ruimte. In tweetallen noteren de kinderen de antwoorden. Er mag maar één tweetal per kaart staan. Na afloop bespreek je alle antwoorden.
Tip: Soms zijn de tempoverschillen zo groot binnen een groep, dat het handig is om een klaaropdracht klaar te leggen.
Download

Je vindt juf Monique ook op Instagram.
E-book Spelend leren
Wil je nog meer ideeën rondom spelend leren? Dan is dit E-book iets voor jou!

In dit E-book vind je 40 beschreven activiteiten en veel ideeën om de les- en oefenstof in een spelvorm te gieten. Daarnaast bevat het 18 bijlagen met werkbladen om direct in te zetten in je groep. Bovendien staan er in dit E-book talloze links naar uitgewerkte lessen en online leeractiviteiten.