
Kruiswoordpuzzel werkwoorden in de ik-vorm
Met deze puzzel van juf Monique oefenen je leerlingen op een creatieve manier de ik-vorm schrijven verschillende werkwoorden. Lees gauw verder en download de puzzel en de kaartjes onderaan dit bericht.
Bedoeling
Met deze activiteit oefenen de leerlingen het bepalen van de ik-vorm van verschillende werkwoorden.
Benodigdheden
Voor deze activiteit heb je het volgende nodig:
- de puzzels uit de download
- de kaartjes uit de download
- pennen
Voorbereiding
Print de puzzels dubbelzijdig voor elke leerling. Knip de kaartjes uit en lamineer ze eventueel. Verspreid de kaartjes door de ruimte.
Kruiswoordpuzzel werkwoorden in de ik-vorm
Op de kaartjes staan hele werkwoorden. De leerlingen zoeken een heel werkwoord op, bedenken wat de ik-vorm is en schrijven dit woord op de goed plek in de puzzel. De woorden in de blauwe rechthoek in de puzzel met daarboven de blauwe rechthoek. De andere woorden in de andere puzzel.
Er zijn 2 nummers 5. Hier heeft juf Monique een pijl bij gezet, zodat de leerlingen weten dat het woord horizontaal of verticaal moet worden ingevuld.
Ook een puzzel maken?
Juf Monique maakte deze puzzels met https://puzzlemaker.discoveryeducation.com/.
Andere werkvormen
Met de kaartjes uit de download kun je ook bij andere werkvormen inzetten. Denk aan:
Ook de opdracht kan anders zijn. Bijvoorbeeld: schrijf het voltooid deelwoord op, of de hij-vorm.
Download
Download hier de puzzels en alle kaartjes.

Je vindt juf Monique ook op Instagram.
Meer inspiratie
Zoek je meer ideeën voor het oefenen van werkwoorden? Kijk dan op de themapagina Werkwoordspelling. Hier vind je alle blogartikelen, gratis downloads, inspiratie en producten in de categorie Werkwoordspelling. Ook in de winkel vind je producten voor in je klas. Wat dacht je van de oefenboekjes werkwoordspelling?
Alle ideeën van juf Monique zien? Klik dan op haar logo, bovenaan het bericht.