Tweetallen maken met sinterklaasliedjes

Tweetallen maken met sinterklaasliedjes. Juf Inge maakte deze leuke kaartjes. Lees gauw verder hoe je ze kunt gebruiken en download ze onderaan dit bericht.

Werken in tweetallen

In mijn groep laat ik leerlingen veel samenwerken in tweetallen. Ze leren hierdoor:

  • om naar elkaar luisteren en elkaar uit laten praten;
  • de inbreng van iedere leerling accepteren;
  • om de beurt praten;
  • om materiaal met elkaar delen;
  • elkaar beter kennen;
  • elkaar beter  respecteren. 

Met iedereen samenwerken

Al jaren houd ik voor mezelf een matrix bij, waarin ik aangeef wie met wie heeft samengewerkt. Op die manier controleer ik of elke leerling minimaal één keer met álle klasgenoten heeft samengewerkt. Dat is namelijk mijn doel, elk schooljaar.
Mijn collega, Richelle, heeft zo’n zelfde matrix gemaakt en in de klas gehangen. Haar leerlingen houden zélf bij met wie ze samenwerken. Ze vullen de matrix steeds zelf in.
De matrix van vind je hier.

Groepjes maken

In mijn groep werken we niet alleen veel in tweetallen. We werken ook veel in (tafel)groepjes. Eerder schreef ik een artikel over manieren om groepjes te maken. In dit artikel vind je er maar liefst zeven.

Tweetallen maken met sinterklaasliedjes

Met deze kaartjes van juf Inge kun je op een leuke en actieve tweetallen maken in je klas.

Je kunt de kaartjes natuurlijk uitdelen aan je leerlingen en ze door de klas laten lopen om elkaar te zoeken.

Het is ook leuk om in het kastje van de leerlingen al een kaartje te stoppen. Op jouw tekenkijken ze welk kaartje ze hebben en zoeken vervolgens hun maatje.

Wil je het extra moeilijk maken voor je leerlingen? Zet dan Sinterklaasliedjes op, terwijl ze hun maatje zoeken.

Download

tweetallen maken met sinterklaasliedjes

Juf Inge is ook actief op Instagram🙂
Bovendien verkoopt Inge haar mooie lesmateriaal op VOOR DE LEERKRACHT.

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.